dystrybutor wysokiej jakości podłóg od 1991 roku

Dom Korkowy Sp. z o.o.

Nasza historia zaczyna się od pierwszego transportu korka, który dotarł do naszego rodzinnego Krakowa z Półwyspu Iberyjskiego w 1991 roku. Ten naturalny materiał, posiadający tak wiele zalet, był wówczas zupełnie nieznany w Polsce. Musieliśmy wykonać pracę od podstaw. Mówiliśmy o tym, jaki dobry klimat wprowadza do wnętrza, wygłusza hałas, ociepla ściany, podłogę, efektownie dekoruje mieszkanie. Zyskiwaliśmy coraz więcej klientów, i to nie tylko w naszym kraju, ale i w sąsiednich. Ciężarówki wypełnione podłogami i ścianami korkowymi zaczęły kursować do nas regularnie, a my postanowiliśmy rozszerzyć asortyment, aby jeszcze lepiej odpowiadać na zapotrzebowanie klientów. W ofercie firmy pojawił się polski dąb, egzotyczne drewno, merbau i teak, z Indonezji. W miarę rozwoju rynku wprowadzaliśmy nowe rozwiązania techniczne, jak na przykład Hydrocork, panele, które łączą w sobie trwałość winylu z komfortem korka. Naszym najnowszym przedsięwzięciem jest podłoga hybrydowa Hydro Natural z ekologicznym rdzeniem korkowo-kompozytowym i niezwykle realistycznymi wzorami drewna i kamienia. W ciągu blisko 30 lat działania staliśmy się wiarygodnym partnerem, zapewniającym nie tylko wysokiej jakości produkt, ale i solidne know-how w zakresie instalacji podłóg.

Image module

Hydro Natural to najnowsza generacja podłóg. Wicanders postawił sobie za zadanie stworzenie niezawodnego produktu o wysokich walorach estetycznych bez negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Panel odznacza się unikalną konstrukcją kompozytowego rdzenia, w którym granulki korka podwyższają komfort użytkowania podłogi. Obraz drewna i kamienia przeniesiony jest prosto z natury, a wyjątkowa technologia druku cyfrowego 3D tworzy widoczną i wyczuwalną strukturę. Powierzchnia zabezpieczona jest lakierem wysoce odpornym na zarysowania.

Dowiedz się więcej
Image module

Produkt zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju. W branży podłóg takie kryterium najlepiej spełniają podłogi korkowe, gdyż korek pozyskuje się bez szkody dla środowiska; jest to przetworzona kora dębów korkowych zdjęta z pnia dalej rosnącego drzewa, a lasy korkowe to zielony rezerwuar, absorbujący CO2. Cork Inspire 700 to nowa linia produktowa łącząca w sobie zalety ekologii i nowoczesnych technologii. Produkt jest wodoodporny, a wytrzymały lakier HRT umożliwia montaż w obiektach komercyjnych.

Dowiedz się więcej
Image module

Cork Pure to tradycyjna korkowa podłoga wykonana z płytek grubości 4mm, klejonych bezpośrednio do podłoża. Korek izoluje termicznie i akustycznie, amortyzuje uderzenia, jest elastyczny, poddaje się naciskowi, ale wraca do poprzedniej formy po jego ustaniu, jest antystatyczny, odporny na działanie wilgoci. Ma więc same zalety, a tu dodatkowo w atrakcyjnej palecie kolorystycznej. Na zakończenie instalacji nakłada się jedną warstwę lakieru PU, dzięki temu Cork Pure można montować także w łazienkach.

Dowiedz się więcej
Image module

Proste w montażu panele korkowe, w których warstwę nośną stanowi płyta HDF. Korek jest warstwą dekoracyjną i amortyzuje siłę stawianych kroków. Dodatkowa warstwa korka to zintegrowany podkład korkowy, odpowiedzialny za izolację akustyczną i eliminację efektu pustki powietrznej. Nie ma więc potrzeby rozkładania oddzielnych podkładów podpodłogowych, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Produkt bardzo dobrze nadaje się do samodzielnie wykonywanego montażu.

Dowiedz się więcej
Image module

Płytki korkowe tworzą niepowtarzalną dekorację mieszkań. Dzięki bogactwu wzorów i zastosowanym technikom barwienia płytki można dobrać do każdego rodzaju wnętrza. Korek na ścianie to też praktyczne rozwiązanie – poprawia mikroklimat, zmniejsza poziom hałasu, sprawia, że czujemy ciepło, chroni powierzchnię przed zabrudzeniem w miejscach, gdzie ruch jest intensywny, jak przedsionki i korytarze. Montaż jest stosunkowo prosty, płytki korkowe klei się bezpośrednio do powierzchni ścian.

Dowiedz się więcej
Image module

Resist Eco to wielowarstwowa podłoga hybrydowa bez PCV. Wytrzymała warstwa wierzchnia o odporności umożliwiającej montaż w obiektach komercyjnych i wyglądzie drewnianego parkietu. Dwie warstwy naturalnego korka zapewniają komfort akustyczny, komfort cieplny i komfort chodzenia. Panele są łatwe w montażu dzięki połączeniu na klik. Grubość 10,5 mm umożliwia bezproblemowo zachowanie jednolitego poziomu podłogi przy instalacji w sąsiednim pomieszczeniu płytek ceramicznych.

Dowiedz się więcej
Image module

Nomad Flo to marka paneli winylowych wykonanych w najnowszej technologii Stone Polymer Composite. Charakteryzuje je stosunkowo sztywny rdzeń, który zapobiega przenoszeniu się nierówności podłoża na powierzchnię podłogi. Jest to doskonałe rozwiązanie alternatywne w stosunku do paneli laminowanych, bo produkt jest w 100% wodoodporny, a jego powierzchnia elastyczna, bardziej komfortowa w użytkowaniu. Wzory drewna znakomicie odwzorowują wygląd naturalnego parkietu.

Dowiedz się więcej
Image module

Nasza kolekcja drewnianych desek podłogowych została starannie dobrana. Mamy tu najbardziej popularne wersje dębu olejowanego i bielonego w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Są i deski zabezpieczone lakierem o specjalnie skomponowanej recepturze, aby powierzchnia wyglądała jak surowa; to odpowiedź na trend ceniący sobie naturalność. Odrębne miejsce zajmują parkiety o rustykalnym, postarzanym wyglądzie, z ręcznie obrobionymi sękami i pęknięciami dla lepszego ich wyeksponowania.

Dowiedz się więcej
Image module

Amorim Cork Composite to producent specjalistycznych podkładów podpodłogowych, których zadaniem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się dźwięków uderzeniowych wewnątrz budynku. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest podkład wykonany w całości z korka. Korek izoluje akustycznie, a ta jego cecha ma trwały charakter, nie zanika w miarę zużycia, jak w przypadku tańszych syntetycznych materiałów. W ofercie mamy również kompozytowe podkłady dedykowane podłogom winylowym, drewnianym i ceramicznym.