!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->

Blog categories

Comments

26.02.2024
Druk nie musi być płaski

Pomysł przeniesienia wzoru desek drewnianych na materiał neutralny dla środowiska zamiast wycinania drzew nie jest nowy. Dopiero jednak teraz technologia osiągnęła tak wysoki poziom, że praktycznie nie jest możliwe dostrzeżenie okiem i dotykiem różnicy między produktem naturalnym i zadrukowanym.

Czytaj więcej
26.02.2024
Greenwashing?

Czy wystarczy przykleić matę korkową do paneli winylowych, aby ich producent zyskiwał prawo do informowania, że jego wybór powstał z troską o środowisko naturalne? W dzisiejszym świecie, gdy jesteśmy zalewani informacjami, nie mamy czasu i możliwości dla analizowania wszystkich, możemy więc i uwierzyć w taką.

Czytaj więcej
26.02.2024
Posadzka betonowa i nie zimna

Ile osób chciałoby mieć posadzkę betonową w swoim domu? Jedna na sto? To nie kwestia wyglądu, wręcz przeciwnie, czasami taka podłoga pasowałaby nam do koncepcji urządzenia pomieszczeń, ale obawiamy się chłodu ciągnącego się od betonu. Oczywiście rozwiązaniem problemu słabych parametrów cieplnych takiej posadzki mógłby być montaż instalacji ogrzewania podpodłogowego, ale tu z kolei wątpliwości może budzić sposób działania takiego systemu – wkrótce po wyłączeniu grzania powierzchnia robi się zimna.

Czytaj więcej