!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->

Blog categories

Comments

26.02.2024
Greenwashing?

Czy wystarczy przykleić matę korkową do paneli winylowych, aby ich producent zyskiwał prawo do informowania, że jego wybór powstał z troską o środowisko naturalne? W dzisiejszym świecie, gdy jesteśmy zalewani informacjami, nie mamy czasu i możliwości dla analizowania wszystkich, możemy więc i uwierzyć w taką.

Wicanders nie potrzebuje zwodzić konsumentów. Myślenie o środowisku naturalnym jest integralną częścią naszego biznesu, gdyż nasz podstawowy surowiec – korek – pozyskiwany jest prosto z natury. Bez troski o dobrostan lasów korkowych nie mielibyśmy z czego produkować. Ważne, że korek pozyskujemy bez wycinania drzew. Średnio co 9 lat płaty kory ściągane z pnia, po czym następuje jej stopniowa regeneracja. Dęby rosną dalej, pochłaniając CO2 i przyczyniając się tym samym do hamowania zmian klimatu.

W naszej ofercie mamy różne produkty. Są i takie pozbawione całkowicie plastiku. Nasz nowy produkt – Hydro Natural – zawiera co prawda sztuczne tworzywa, ale jest to HDPE, a nie PCW, którego produkcja jest szkodliwa dla środowiska. Na dodatek granulki HDPE, używane przez nas wraz z ziarnami korka do produkcji rdzenia korkowo-kompozytowego, nie są nowym wytworem; pozyskujemy je od firm zajmujących się recyclingiem (m.in. plastikowych butelek). Zagospodarowujemy w ten sposób dostępny surowiec, stając się częścią gospodarki o obiegu zamkniętym.